אודות האמן

ניקו לוי החל ללמוד מוסיקה בגיל 7. הוא למד באקדמיה למוסיקה של אוניברסיטת תל-אביב והצטיין בלימודיו. ניקו הוא מוזיקאי המלחין ומבצע את יצירותיו בתחומים שונים של המוסיקה: מוסיקה קלאסית עכשווית, מוסיקת עולם, מוסיקה אתנית, מוסיקה לתינוקות ולילדים, מוסיקה למדיטציה, מוסיקה ליוגה, מוסיקה להרפיה, מוסיקה לרייקי ועוד. לניקו שליטה בכלים רבים, בעיבוד וניצוח על תזמורות ומקהלות, והוא בעל יכולת אלתור גבוהה. 

ניקו לוי משלב ביצירותיו אלמנטים של מזרח ומערב וכלי נגינה אותנטיים לצד כלי נגינה אלקטרוניים. במוסיקה משתלבים פעמונים, חלילי קנים למיניהם, כלי הקשה, קלרינט, סאמפלרים וסינתיסייזרים שיוצרים צלילים "שמימיים", שתומכים במוסיקה למדיטציה ומוסיקה להרפיה, וכלים מיוחדים מתרבויות שונות, שיוצרים מוסיקת עולם ומוסיקה אתנית, לצד קולות מן הטבע, אותם הוא מקליט בגליל ובסביבותיו.

באמצעות שילוב מרכיבים אלה, מתחבר לוי להרמוניה ולזרימה שבטבע וביקום, ובכך מקרב את המאזינים להרמוניה הפנימית של עצמם. למוסיקה למדיטציה השפעה חיובית על מערכת העצבים והיא מסייעת לרגיעה, הילינג והפגת מתחים.

פעילותו של ניקו לוי מרוכזת במצפה הררית שבמשגב אשר בגליל - כפר בו מתרגלים מדיטציה טרנסנדנטלית - הצופה אל היפים שבנופי הארץ. לוי עורך בהררית קונצרטים לקבוצות מאורגנות, בסטודיו הביתי שלו וגם ברחבי הארץ, כשהוא משלב אלמנטים של מוסיקת עולם ומוסיקה למדיטציה באותו מופע.