אודות ההרכב

מסע מוזיקלי חוצה תקופות וסגנונות

אחרי הצלחה של 17 שנה עם "צליל בטבע" ו"שמים בארץ" - מופעים של מוסיקה מדיטטיבית ומוסיקת עולם המתקיים ביישוב "הררית" שבגליל - המוזיקאי ניקו לוי מוסיף למגוון העשיר של סגנונות המוזיקה שלו את המוסיקה הקלאסית הסימפונית שעל צליליה התחנך.

כדי "לקצר תהליכים" ולאפשר לעצמו להגשים חלום של הפקת מוזיקה לתזמורת סימפונית משל עצמו, ניקו החליף רבים מחברי התזמורת בצלילי הסמפלרים- קלידים המפיקים צלילים של כלי נגינה סימפוניים: כלי מיתר, כלי נשיפה וכלי הקשה ואפילו קולות מקהלה. ניקו אינו רואה בכך יומרה, "הצליל הוא צליל סימפוני עשיר, צליל שמשתמשים בו כיום גם במחזות זמר כמו "פאנטום האופרה" ובמופעי רוק גדולים, כמו זה של פול מקרתני.

 ב"הפילהרמונית" של ניקו לוי חברים גם חליל צד, קלרינט וחצוצרה, שלכל אחד מהם ביטוי אישי. "הקמתי את ההרכב מתוך אהבה לסאונד של תזמורת סימפונית, ומתוך רצון להימנע מההיבטים הלוגיסטיים האדמיניסטרטיביים המורכבים של תזמורת סימפונית".

 ההרכב אינו בא במקום החוויה של תזמורת סימפונית, אלא בנוסף לה וכאופציה גמישה יותר, ופונה לא רק לחובבי קונצרטים, אלא לקהל רחב יותר. הוא נגיש לכולם. ההרכב מבצע קטעים אהובים של מיטב המלחינים החל מתקופת הבארוק, דרך המאה ה- 19 ועד לתקופתנו אנו. ביניהם צ'ייקובסקי, רוול (בולרו), הנדל, גלוק, ורדי, באך, ויוהאןשטראוס, בשילוב טעימות מיצירותיו של ניקו לוי וקטעי קישור.

ניקו לוי, בוגר תיכון תלמה ילין במגמת המוסיקה הקלאסית ולמד הלחנה וניצוח באקדמיה למוזיקה בת"א, תחת שרביטם של פרופ' ארליך ופרופ' סדאי. עבר בשנת 1983 למצפה הגלילי המודטי "הררית". ביצירתו - שחלקים ממנה משולבים במופע- הושפע מהמאפיינים הבולטים של המקום: הנוף (הטבע) והמדיטציה שבה עוסקים תושבי הררית, כמו גם ממוסיקה אתנית ומוסיקת עולם, בה התעניין מגיל צעיר.

מלבד יצירות קלאסיות ידידותיות לאוזן ולנשמה, ה"פילהרמונית" שהקים מבצעת מיצירותיו שהן בעלות מאפיינים קלאסיים עם ניחוחות של מוסיקת עולם. ניקו לוי יצר עד כה 3 אלבומים: "אנאנדה", "המשכיות" ו"רומנסה קוסמית".

לטעימה מוזיקלית  ניקו מ"הררית" - מעבד, מלחין, מנצח, קלידים (סמפלרים)  דודו קורן- חליל צד וחלילית, עדה סבר- קלרינט, אודי מייק- חצוצרה

צילום: שרון קוטלר - פשוט צילום

תגיות: מוזיקה קלאסית, מוסיקה קלאסית, הרכב קלאסי, הרכב לקבלת פנים, הרכב מוסיקה קלאסית לאירועים, הרכב מוזיקה קלאסית לאירועים, מוסיקה קלאסית לאירועים, מוזיקה קלאסית לאירועים, מוסיקה קלאסית לקבלות פנים, מוזיקה קלאסית לקבלות פנים

קטעי נגינה מהקונצרט           אודות ההרכב           חברי ההרכב          הרכב מוסיקה קלאסית לאירועים, קבלות פנים וכנסים            המלצות