חוויות נוספות בהררית

חוויות נוספות בהררית

סיור באווירה רוחנית

הגעה להררית שבמרומי הר נטופה, בלב ההתיישבות של מצפי משגב.

במפגש זה עם אנשי הררית, כפר המודטים היחיד בארץ, נתוודע להתיישבות איכותית בגליל בעבר ובהווה. נקבל תשובות על שאלות כמו: מה מייחד את האיזור ואת תושביו? מדוע הגיעו התושבים החדשים לאיזור  שהיה שומם מיהודים משך תקופה ארוכה כל כך? האם נותרה ציונות בסוף המאה העשרים? האם אפשר לשרוד בגליל בלי חוש הומור או האם תוכנית המצפים היתה בדיחה שהצליחה מעל המצופה? מיהם "המרחפים" של הררית ואיך עושים זאת? מהי המדיטציה הטרנסנדנטלית. המפגש כולל סיור בהררית, ממנה נשקף נוף שהוא מהיפים בגליל הביקור במבדד כרוך בהליכה של 40 דקות, נא להצטייד במים, כובע ונעליים נוחות .

איבחון אישיות וכישורים בצבעים - "המפתח הוא האור האור הוא הצבע"

נשמע מפיה של מרים הסבר מאלף על תובנה והתנסות באנרגיית החיים דרך ספקטרום הצבע. השיטה מבוססת על הקבלה ועל המסורות העתיקות של הודו ודרום אמריקה.

בחירת הצבעים ע"י האדם מראה את האיזון ברמות הפיזיות, המנטליות, הריגשיות והרוחניות שבתוכו.

הצבעים הם אנרגיה חיה הנוגעת בנפש ללא מילים ומזינה את הנשמה כפי שהחמצן מזין את הגוף.

זרימה בתנועה - רותי פרדס

נתכנס ב"בית המחומש" בהררית, ביתם של רותי וג'ו פרדס, אשר נבנה על בסיס הפרופורציה העתיקה והמסתורית הנחקרת עוד מימיו של פיטגורס והקרויה "חתך הזהב". לפרופורציה זו יש נטיה מסתורית להופיע בקונכיות, חמניות, גבישים, יצירות אמנות ועוד..

בביתם קיים "מרכז לחוויה בתנועה" בהנחייתה של רותי.

במפגש זה רותי תוליך אותנו אל התנועה שכבר קיימת בתוכנו, מינימליסטית, עדינה מעוררת את השמחה שבכל אחד מאיתנו. 

במפגש נוצרת זרימה, הנאה והיכולת לקבל בחיוך את העצמי והאחר. 

דרך התהליך המיוחד הזה ניגע במשאבי הכוחות שלנו כמתנה לחיי היומיום.

רותי פרדס, מנחה בתנועה, פסיכותרפסטית M,A  ממיסדי האיגוד הישראלי "לטיפול באמנויות" ושימשה שנים רבות כיו"ר. מלמדת, מנחה סדנאות לאנשי מקצוע בארץ ובחו"ל בשיטות מקוריות. עבודתה מתבססת על ניסיונה העשיר. בין שאר עיסוקיה המגווונים כחוקרת פולקלור, מקיימת מזה שנים רבות בארץ ובחו"ל סדנאות בתחום מקורות תרבותיים, ריטואלים טקסיים והמחול האתני. 

 

ביקור ב"לבונה" - הפקת בשמים מצמחי א"י

חברת "לבונה" הממוקמת במצפה הררית שבגליל, מייצרת בשמים טבעיים המשלבים תמציות מצמחי ארץ ישראל.

המבקר במקום נחשף לתהליך הפקת שמנים אתריים והסברים על היסטוריית הפקת שמנים ובשמים, ואפילו יכול להתמרח בהם.

יונתן ריטר עלה מארה''ב ב1981 כחבר מייסד של קיבוץ לוטן שבערבה.

ב-1985 הקים ענף של צמחי מרפא וב-1990 הקים מפעל קטן לשמנים אתריים בחסות חברת הבשמים FLORASYNTH U.S.A. ב-1994 עבר להררית ועבד במו''פ אגודת הגליל מ1999-2003 כמנהל חממה בוטנית, ומ2005 - 2006 כחוקר טכנולוגיות מיחזור. לאחרונה הקים את לבונה כחזון של שימוש בצמחי א''י כבסיס לבשמים טבעיים.

כחלק מתפיסה של בריאות והרמוניה כוללת אנו מגדלים את הצמחים בשיתוף עם חוסים בעלי צרכים מיוחדים.

הצמחים גדלים בתנאים אורגניים ואקולוגיים.

מופע שמים בארץ

בהררית "אם הרוחות" במרכז סתוה הממוזג נפגש, לאחר כיבוד מקומי כמיטב המסורת, עם האמן ניקו לוי לחוויה התנסותית מעולם אחר – מוסיקת עולם בשילוב מוסיקה למדיטציה.

זהו מופע מיוחד במינו המכניס את המאזינים, בדרך לא שיגרתית, העוטפת, מלטפת ומרגיעה, לתוך עולמו הקסום של הטבע. המופע ניתן באוירה מיוחדת של אור נרות וניחוחות אקזוטיים כשהמאזינים שקועים בתוך כורסאות נוחות או משתרעים על מזרנים רכים.

ביצירותיו משלב ניקו, בהרמוניה מופלאה, צלילי מעיינות מפכים, ציוץ ציפורים ואיוושת הרוח בעלים עם מוסיקה אלקטרונית עדינה וצלילים חמים של חלילים אתניים וקלרינט. המוסיקה מעבירה את תודעת המאזינים ודמיונם למקומות רחוקים ובכך מעניקה להם חוויה עמוקה ומיוחדת במינה.

למידע נוסף:  המופע + תוכניה 

חזרה לדף קודם