מופע שמים בארץ

ניקו לוי - "שמים בארץ"

ניקו לוי הוא מוזיקאי שבא מרקע של מוסיקה קלאסית. בשנת 1983, הגיע להררית והושפע מהמאפיינים הבולטים של המקום: הנוף (הטבע) והמדיטציה שבה עוסקים תושבי הררית. מלבד זאת, התעניין לוי עוד מצעירותו במוסיקה מתרבויות שונות, המכונות כיום מוסיקת עולם, או מוסיקה אתנית. מצד שני, בגלל התעניינותו ותרגולו משך השנים, בנושאים רוחניים רבים (מדיטציה טרנסנדנטלית, יוגה, קבלה, רייקי ועוד) השתוקק ניקו ליצור מוסיקה מיוחדת שמתחברת לכוון של מוסיקה להרפיה, מוסיקה למדיטציה, מוסיקה ליוגה, מוסיקה לתינוקות, לנשים בהריון ולעובריהן, לרייקי, נדודי שינה ודמיון מודרך.

המוסיקה של ניקו משלבת מאפיינים אלה. הטבע מיוצג באמצעות קולות טבע (פכפוך נחלים, שאון גלי ים, ציוץ ציפורים כמו גם קולות של חיות טבע אחרות וקולות אדם), שאת רובם הוא מקליט בגליל. את המדיטציה, השלווה והנינוחות הוא מייצג באמצעות "צלילים שמימיים" רכים, שאינם מוגדרים, ואפשר לשמוע בהם כיד הדמיון.

שילוב המרכיבים: צלילי הטבע והצלילים ה"שמימיים" יוצרים מוסיקה לא שגרתית, הפועלת על כל החושים. קטעים מסוימים בקונצרט הם שלווים ושקטים (מוסיקה למדיטציה), ואחרים אנרגטיים וריקודיים (מוסיקת עולם). המשותף לכל הקטעים: המוסיקה מעוררת עניין ודמיון ללא גבולות. כל האווירה באולם - תאורה מעומעמת, ארומות מיוחדות ועיצוב רך, מאפשרים גם הם לקבל את החוויה המיוחדת במלואה. במהלך המופע משלב ניקו אלתור, בעזרת כלים רבים מרחבי העולם ופלייבקים משתנים שהוא עצמו יצר, לכן אף מופע לא חוזר על עצמו.

בתכנית:

1. ברוכים הבאים - ברכה "קוסמית" למאזינים

2. ים של רוגעמוסיקה למדיטציה, מוסיקה להרפיה - לשוט על גבי ספינה דמיונית... ברקע גלי הים שניקו הקליט בטנטורה

3. זייבקמוסיקת עולם – מוסיקה אתנית בניחוח איזור מערב אסיה

4. הגן הקסום – שילוב של מוסיקת עולם עם מוסיקה למדיטציה... איך זה עובד?... על רקע מוסיקלי שקט, בתוספת קולות נחלים, מפלים וציפורים, נכנסים מקצבים אפריקניים או דרום אמריקאיים עם חלילים שונים, וכך נוצרת מוסיקה תלת ממדית.

5. מהודו ועד כנען מוסיקה אתנית, שמשלבת סגנון הודי עם ניחוח כנעני

6. פאואן אינדיאנימוסיקת עולם - ריקוד בסגנון ימי הביניים, שהופך לריקוד אינדיאני

7. שירת האוקארינה - מוסיקה שמנוגנת ע"י אוקארינה (כלי דרום אמריקאי), בשילוב קולות טבע מהגליל

8. אוהב לחיות - קטע קצר שמרחיב את הלב באהבת החיים

9. ריחוף באינסוףמוסיקה למדיטציה – הכי גבוה שאפשר...

על המופע מתוך ספר האורחים:

"נפלא מרגש, מסע עולמי לנפש, למראות ולמחוזות אמיתיים ודמיוניים - כיף אמיתי של ניתוק ואי-ניתוק מהמציאות"

"הייתי שעה בעולמות אחרים. ריחפתי, נרגעתי, נסחפתי בכל"

"אהבתי את השלווה, את שילוב הצלילים ואת החדירה לזיק האינסוף"