מוזיקה למדיטציה

מוסיקה למדיטציה

"הייתי שעה בעולמות אחרים. ריחפתי, נרגעתי, נסחפתי בכל" (מתוך ספר האורחים במופע)

    מופע מוסיקה למדיטציה בירושלים העתיקה​ - ניקו לוי...

 מופע שמים בארץ

למרות שהמופע הוא לא רק מוסיקה למדיטציה (גם מוסיקת עולם ומוסיקה אתנית), מדווחים אנשים רבים לאחר המופע, על התנסויות מיוחדות, רוחניות עילאיות, שחלקם חווים לראשונה בחייהם. אנשים מתחברים לשלווה פנימית, שמזמן לא היתה להם, חלקם מתחבר ליופי הפנימי הטמון בתוכם, ואחרים מגיעים לתובנות חשובות שנשכחו מזה זמן, לכמה מהם זולגות דמעות, לאחר שלראשונה, לאחר תקופה ארוכה, הם התחברו שוב לרגשותיהם הפנימיים. ילדים שמגיעים למופע, ממריאים ישר דרך הצלילים למחוזות קסומים, כשהמוסיקה נותנת להם הזדמנות לפתח את דמיונם. עבורם זה יותר מ"מוסיקה למדיטציה" – זהו מסע לארץ כל האפשרויות.

למידע נוסף על מופע שמים בארץ

  

              

סרטון מוסיקה למדיטציה עם קהל

מוסיקה למדיטציה מתוך האלבום "אנאנדה"

איך התחיל ניקו להלחין מוסיקה למדיטציה?

מגיל צעיר, נמשך ניקו לכוון "הדברים שמעבר". בעקבות התעסקותו במוסיקה ובהאזנה למוסיקה, עוד משחר ילדותו, התחבר לקטעים מסוימים, שעבורו הם היו כמו מוסיקה למדיטציה - מוסיקה שחיברה אותו אל עולם פנימי וקסום, שם הוא מצא מרגוע ותחושת שלמות פנימית.

בגיל 20 למד מדיטציה טרנסנדנטלית, ו-3 שנים אח"כ, עבר קורס מורים לשיטה זו, אצל מהרישי מהש יוגי, ומאז לימד מאות תלמידים טכניקה זו.

בשנת 1983, כשעבר ניקו לוי להררית שבגליל, כפר שתושביו מתרגלים מדיטציה, התחבר לאווירה המיוחדת שם, בתוספת הטבע הקסום שסבב אותו. מלבד זאת, המשיך להתעניין וללמוד נושאים כמו יוגה, קבלה, רייקי, נומרולוגיה ועוד. תוך כדי חייו בהררית, התבשל אצלו הרעיון של יישום כל מה שלמד וחווה, דרך הצלילים.

ניקו התחיל ליצור מוסיקה למדיטציה. הוא הקליט את קולות הטבע שבסביבתו הגלילית – זימרת הציפורים באביב, פכפוך נחלים, כינרת, ים התיכון וקולות עדרי הצאן על רכס הררית-יודפת. יחד עם הסימפוניה של הטבע, מיזג לוי את נגינתו ויצירתו, באמצעות כלי נגינה שונים כמו קלרינט, חלילי קנים, פעמונים, אוקארינה וכדו', יחד עם נגינת "צלילים שמימיים" ע"י קלידים.

מוסיקה למדיטציה זו מתבטאת גם באלבומיו, וגם במופע המקורי שלו "שמים בארץ", אותו הוא מציג בסביבתו הטבעית, בפני קבוצות שבאות להררית, או גם במקומות קסומים מחוץ להררית.

 

אלבומי מוסיקה למדיטציה

להזמנות ופרטים נוספים על האלבומים

שני האלבומים "אנאנדה" ו"המשכיות", הינם מוסיקה למדיטציה.

אנאנדה" היא מוסיקה מרגיעה, יצירתית ומגוונת בשילוב קולות טבע, ו"המשכיות" הינה סופר-רגועה, להרפיה עמוקה מאוד. יש בה שלושה קטעים המהווים המשכיות אחת.

אנשים שרכשו את התקליטורים של ניקו לוי, מדווחים על שימוש במוסיקה בתחומים שונים כמו מוסיקה להרפיה, מוסיקה ליוגה, מוסיקה למדיטציה, מוסיקה לרייקי, לעיסוי, להקלה בנדודי שינה, לדמיון מודרך וגם מוסיקה לתינוקות ולנשים בהריון (נשים שנהגו להאזין למוסיקה של ניקו בהיותן בהריון, מספרות שהן ממשיכות להשמיע זאת לתינוקות או לילדיהם הקטנים לפני השינה באופן קבוע, וכך הם נרדמים באווירה קסומה).

 

    אנאנדה – מסע אל ענן פרטי. מוסיקה למדיטציה.

    מוסיקה מרגיעה ומגוונת, בשילוב קולות טבע.

 

   המשכיות - מוסיקה רגועה, להרפיה עמוקה מאוד.

   יש בה שלושה קטעים המהווים המשכיות אחת.

 

הרכב מוזיקה קלאסית                         מוסיקת עולם                      מוזיקה למדיטציה