מוזיקת עולם

מופע מוזיקת עולם

באיזו מוזיקה מדובר?

מוסיקת עולם? מוזיקה אתנית? מוזיקה למדיטציה?

שילוב המרכיבים יוצר מוזיקה לא שגרתית, הפועלת על כל החושים. קטעים מסוימים במופע מוזיקת עולם הם שלווים ושקטים, ואחרים אנרגטיים וריקודיים. המשותף לכל הקטעים: המוזיקה מעוררת עניין ודמיון ללא גבולות. ברבים מהמופעים, מצטרפים מוזיקאים נוספים, כמו בסרטון שלפניכם, שמייצרים מוזיקה אתנית בכלי נגינה נוספים, כמו קאנון, דרבוקה, דג'מבה ועוד...

להזמנות ומידע נוסף על המופע המורחב

האמן והמוסיקה

זהו מופע מוסיקלי, שיוצר אווירה של "נשיונל ג'אוגרפיק" בצלילים ובמקצבים. ניקו לוי משתמש בכל גוון של צליל כדי לצבוע את המופע. הוא מנגן בחלילי קנים למיניהם, קלרינט, פעמונים וקערות טיבטיות, כלי הקשה, קסילופון אפריקני, אוקארינה, גאידה (חמת חלילים בולגרי), סינתיסייזרים, מהם הוא מפיק צלילים מעולם אחר, סאמפלרים, שדוגמים קולות של מקהלה חיה, תזמורת פילהרמונית, סיטאר, כלי נגינה מהמזרח הרחוק והקרוב, ועוד הרבה כלים שמשקפים מוסיקת עולם.

לצד כלי הנגינה, משתלבים במופע "מוסיקת עולם" של ניקו קולות טבע מגוונים, שהוקלטו על ידו, כמו פכפוך נחלים, שאון מפלים, ים סוער, ים רגוע, גלי הכינרת, זימרת ציפורים, גשם, טפטוף, עיזים, אווזים, ועוד כהנה וכהנה.

כיצד התחיל ניקו לוי להלחין מוסיקת עולם ? 

עוד מצעירותו ועד היום, התעניין לוי במוסיקה מתרבויות שונות, המכונה כיום מוסיקת עולם, או מוסיקה אתנית. בתקופת בית הספר היסודי, נהג ניקו ללכת בקביעות להרצאות בנושא תרבויות עמים, בבית העם שבגבעתיים. בכל פעם, דיבר המרצה, בליווי סרטונים, על ארץ אחרת - ארצות שונות באפריקה, במזרח הרחוק, דרום אמריקה, לפלנד ועוד. בסרטונים היה ניתן לשמוע ולראות את הילידים שרים, מנגנים ורוקדים, כך שהילד ניקו חזר הביתה מוקסם. (זה לא קרה כשבטעות נכנס להרצאה על העיר ניו-יורק...) בהיותו מתעסק עם מוסיקה, עוד מקטנותו, התוודע  ניקו לראשונה לנושא מוסיקת עולם.

וכך זה המשיך, כשאוזנו צדה מוסיקת עולם מהרדיו, ואח"כ בתיכון, נהג להחליף תקליטים של מוסיקת עולם בספריה המוסיקלית של תל-אביב. כל זה לא סתר את עיסוקיו בלימוד נגינה קלאסית בפסנתר ובקלרינט באותם שנים.

ויותר מאוחר, כשגם טייל במקומות כפריים, כמו יוון, הודו ובולגריה, אסף ניקו את כל ההשראה שקיבל מצעירותו ועד היום, ואת התוצאות ניתן לשמוע במופע המקורי שלו - "שמים בארץ".במופע קיימים אלמנטים של מוסיקת עולם בסגנון אירי, אפריקני, טורקי, הודי, אינדיאני, בדואי ועוד. 

אלבומי מוסיקת עולם

להזמנות ופרטים נוספים על האלבומים

 

אנאנדה - מסע אל ענן פרטי. מוסיקת עולם בסגנון "שאנטי".מוסיקה מרגיעה ומגוונת, בשילוב קולות טבע.

 

רומנסה קוסמית - מוסיקת עולם 

מגוון עשיר של קולות טבע ונושאים מוסיקליים, כמו יצירה בסגנון בלקני, צועני, אירי ואינדיאני. כלי הנגינה מגוונים, כמו חלילים שונים (מנוגנים ע"י דודו קורן), קלרינט, גאידה, אוקארינה ופעמונים רבים.

הרכב מוזיקה קלאסית                         מוסיקת עולם                      מוזיקה למדיטציה